Zalety zatrudnienia pracownika z Ukrainy - APT Morgana

Zalety zatrudnienia pracownika z Ukrainy

2018-02-15

Statystyki pokazują, że z roku na rok rośnie liczba zatrudnionych w naszym kraju Ukraińców. Nie dzieje się to przypadkowo. Trzeba bowiem podkreślić, że pracodawcy dostrzegają liczne zalety takiego rozwiązania. Jakie? O tym wszystkim przeczytacie w dzisiejszym wpisie. Zapraszam do lektury.


Pracowitość i pełna dyspozycyjność
Pracownicy z Ukrainy przyjeżdżają do naszego kraju, aby zapewnić swoim rodzinom zdecydowanie lepsze życie niż dotychczasowe. Są znacznie bardziej nastawieni na ciężką i długą pracę - w porównaniu do Polaków. Trzeba podkreślić, że pracownik z Ukrainy chętnie bierze także nadgodziny. Warto wiedzieć, że obywatele tego kraju otwarcie przyznają, że przyjechali do Polski, aby pracować, a nie wracać do hotelu pracowniczego czy wynajętego mieszkania już 15:00 czy 16:00 itp. Nie da się ukryć, że dla właścicieli firm i przedsiębiorstw tacy pracownicy z Ukrainy to prawdziwe skarby. Nie dość, że bardzo starają się i precyzyjnie wykonują swoje obowiązki, to jeszcze nie narzekają na czas pracy czy dodatkowe obowiązki do wykonania.
To jednak nie wszystko. Trzeba podkreślić, że statystyczny pracownik z Ukrainy jest też bardzo dyspozycyjny. Niezwykle rzadko zdarzają się sytuację, że nie przychodzi do pracy z powodu choroby czy kłopotów rodzinnych. Nastawienie takich osób, determinacja oraz zaangażowanie są na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu zwierzchnicy mogą liczyć na systematyczne i dokładne wykonywanie powierzonych obowiązków.


Realna alternatywa na brak polskich pracowników
Jakie są inne zalety zatrudnienia pracownika z Ukrainy? Nie da się ukryć, że coraz więcej rodaków wyjeżdża za granicę, ponieważ są tam często znacznie wyższe stawki niż w Polsce. To powoduje, że właściciele firm oraz przedsiębiorstwem mają spory kłopot ze znalezieniem rąk do pracy. Na szczęście mogą skorzystać z Ukraińców. Umożliwia to agencja pracy tymczasowej. Dlaczego warto? Osoby z tego państwa chętnie przyjeżdżają do naszego kraju, ponieważ u nas stawki są z kolei zdecydowanie wyższe, niż w tym wschodnim kraju, który dodatkowo teraz jest ogarnięty wojną... Istotne jest też to, że osoby z tego kraju nie wybrzydzają i chętnie decydują się na wykonywanie zajęć w sektorach, w których obecnie panują największe deficyty. Nic więc dziwnego, że pracownik z Ukrainy to coraz popularniejszy temat.


Akceptacja pracy w delegacji i mobilność
Warto zaznaczyć, że pracownicy z Ukrainy, które przyjeżdżają do nas skupiają się przede wszystkim na wykonywaniu obowiązków. Nie stanowi dla nich żadnego problemu, że w tym tygodniu będą pracować na przykład w Warszawie, a za kilka dni w Krakowie itp. Jest to oczywiście związane z tym, że Ukraińcy zostawili swojej rodziny kilkaset kilometrów stąd. To powoduje, że nie narzekają na wyjazdy służbowe.
Nic więc dziwnego, że pracownicy z Ukrainy są coraz częściej zatrudniani w naszym kraju. Właściciele polskich firm oraz przedsiębiorstw dostrzegają, że takie osoby są pracowite, punktualne, odpowiedzialne i zdeterminowane do wykonywania obowiązków. Zależy im na pracy, dlatego dają z siebie wszystko i zdecydowanie mniej narzekają niż statystyczny Polak. Nie może zaskakiwać, że agencja pracy tymczasowej ma aktualnie tak dużo pracy, a statystyczny pracownik z Ukrainy jest wręcz rozchwytywany.
 

Aktualności

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi aktulnościami gdzie będziemy przedstawiać nie tylko tematykę dotyczącą pracowników z Ukrainy. Będziemy się starać umieszczać nowe informację odnośnie pracowników z zagranicy oraz sytuację na rynku pracy.

Regulamin plików cookies

KLAUZULA INFORMACYJNA
do przetwarzania danych osobowych

 

 

Na podstawie art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję Pana/Panią, że:

 

Administratorem Pana/i Danych jest:

APT MORGANA Sp. z o.o.

z siedzibą: 96-100 Skierniewice, ul. Pomologiczna 12

e-mail: w.galkowski@aptmorgana.pl, tel. +48 794 477 177

Inspektora Ochrony Danych:

Nie powołano

Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu:

realizacji umowy sprzedaży oraz związanych z tym czynnościach księgowych i podatkowych oraz archiwizacji danych

Podstawą do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest:

realizacja umowy, której jest Pani/Pan stroną oraz konieczność wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze.

Informacja o przekazywaniu danych do innych podmiotów:

Pana/Pani dane są przekazywane innym podmiotom wymienionym w przepisach prawa, a także procesorom w związku ze zleconymi przez Spółkę działaniami realizowanymi w imieniu Spółki.

Nie będę przekazywane do państwa trzeciego.

Okres przechowywania danych:

Pani/Pana dane będą przechowywane przez okres świadczenia usług oraz przepisy prawa, które obligują Spółkę do przetwarzania danych przez czas określony w ustawie o rachunkowości.

Ma Pani/Pan prawo do:

  1. dostępu do swoich danych oraz możliwość ich sprostowania,

  2. usunięcia lub ograniczenia przetwarzania swoich danych,

  3. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,

  4. przenoszenia danych,

  5. cofnięcia wyrażonej zgody na przetwarzanie danych,

  6. wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Podane przez Panią/Pana dane są:

warunkiem podpisanej umowy

Pani/Pana dane:

nie podlegają zautomatyzowanemu systemowi podejmowania decyzji i profilowaniu.